Workshopy

Virtues: The gifts of Character

Shawn Rizzo
Workshop spoluzakladatelky projektu ctností Shawn Rizzo, který vznikl v Americe. Shawn vede vlastní školku IEEC ve Finsku v Tampere, je hlavním partnerem projektu. V rámci workshopu vás provede pěti základními strategiemi projektu ctností a seznámí vás s konrétními metodami práce s dětmi.


 

Hra a učení – zapojení rodičů v předškolním vzdělávání

kirsti2Kirtsy Hanhilampi
Vystudovala pedagogiku a je učitelkou v mateřské školce. Již přes 20 let je ředitelkou v Tasanne mateřské školce v Tampere ve Finsku.
S využitím konkrétních příkladů ze své praxe promluví na téma Hra a učení v předškolním vzdělávání a návaznosti program ve spolupráci s rodiči. „Ty budeš maminka nebo starší sestra, já budu pes. Pojedeme autobusem na sever?“ Jak je důležitá představivost? Jak se učí 1 – 6leté děti? Proč je hra tak důležitá? Jak hra začíná?


 

Aktivizující prožitkové programy

helli-2Helča Šaldová
Svěží akční prožití hry pro  předškolní pedagogy. Uvádí instruktorka PŠL Helena Šaldová. Ukázková hra z metodiky projektu realizovaná na učitelských metodických kurzech. Zážitek, reflexe, AHA moment.


 

Reflexe a formativní hodnocení

mgr-renata-trckovaRenata Trčková
Kdy se děti učí? Jak je můžeme v procesu učení podpořit? Co je to ta reflexe, jak to vypadá a jak se používá u dětí v předškolním vzdělávání? Během workshopu si ukážeme jednotlivé kroky, jak postupovat při reflexi zážitkového programu. Představíme vám konkrétní příklady z naší praxe, podíváme se na hlavní zásady a vyzkoušíme si a naučíme se několik nových technik reflexe.


 

PŘIHLÁŠENÍ

Projekt Školky přes hranice zajišťuje po metodické, organizační i produkční stránce Prázdninová Škola Lipnice o.s., která se již více jak 37 let zabývá praktickými kurzy a rozvojem metody zážitkové pedagogiky.

Kontaktujte nás

Dotazy týkající se tohoto projektu vám ochotně zodpoví.
Anežka Dvořáková
email: dvorakova@psl.cz